Środowa sesja na WallStreet nie przyniosła dużych zmian

Uwaga inwestorów z całego świata skupiona była przede wszystkim na decyzji FOMC, dotyczącej stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Nie oczekiwano wielu zmian w tej kwestii i słusznie – pozostały one na tym samem poziomie, jednak sama decyzja wywołała większe niż zazwyczaj poruszenie na rynkach. Tąpnięcie było jednak krótkotrwałe i nie wpłynęło na ani na amerykański rynek akcji, ani na rynek walutowy. 
Następnym elementem sesji, który również wzbudzał pewne kontrowersje, były zmienne notowania ropy naftowej. Wzrost jej zapasów, ale także wzrost zapasu benzyn w USA tylko chwilowo zmieniły kursy  tego surowca, który po kilku godzinach znowu ruszył na północ. ,
Jeżeli chodzi o kwartalne raporty Apple’a i Twittera, to raport z wtorkowej nocy był negatywny, co bezpośrednio miało zaszkodzić środowym notowaniom tych spółek. Tak też się stało i ostatecznie kurs Apple spadł o ponad 6%, a Twittera aż o 16%. To bardzo wysoki spadek, a do tego prognozwy Twittera na następny kwartał również nie zapowiadają się obiecująco. Ogólnie rzecz ujmując, amerykańska sesja zakończyła się mieszanymi rozstrzygnięciami wszystkich głównych indeksów.
Jeśli chodzi o ujęcie sektorowe, to spółki sektora technologicznego zachowały się dość słabo. Powodem tego stanu rzeczy były przede wszystkim spadki notować Apple’a. Najlepiej natomiast środową sesję zakończyły spółki z sektora paliwowego, głównie dzięki rosnącemu kursowi ropy naftowej. Nie mogły narzekać też podmioty z sektora użyteczności publicznej. Kurs dolara na rynku walutowym wahał się na poziomie 1.13, choć, jak wspominaliśmy wyżej, miewał krótkofalowe skoki po ogłoszeniu decyzji FOMC.
Na czwartkowej sesji poruszano m.in. temat pakietu danych gospodarczych z Japonii oraz opublikowane dane o koniunkturze gospodarczej strefy Euro. Zostały także odczytane wstępne prognozy dynamiki amerykańskiego PKB w pierwszym kwartale tego roku. W sezonie publikacyjnym wyników kwartalnych znajdziemy m.in. Amazon, Dow Chemical, Forda i MasterCard.

 

Kategorie: Biznes,

Autor

Marketing Biznesowy - Wszystko o marketingu internetowym

Zajmujemy się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Jeżeli masz jakiś ciekawy temat, który uważasz że powinniśmy poruszyć, to śmiało pisz, a my postaramy się zaspokoić Twoją wiedzę!