MARKETING MAŁEJ FIRMY – TANIO I SKUTECZNIE

Założenie małej firmy zazwyczaj wiąże się też z niewielkim budżetem, a w obecnych czasach firmę reklamować trzeba. Jak to jednak robić niedrogo, ale efektywnie? Oto krótki plan, który pomoże Ci przeprowadzić kampanię marketingową.

  1. Ulotki. Lokalne biznesy muszą promować się przy pomocy ulotek, gdyż są one bardzo skuteczne w działaniu o krótkim zasięgu. Firmy drukarskie oferują niedrogie usługi i za kilkaset złotych możemy spokojnie powiększyć siatkę klientów o kilkaset procent. Gdzie je rozdawać? To zależy od targetu, ale oczywiście najlepiej robić to w miejscach o dużym ruchu pieszych, na starówkach i przy centrach miast. Jeżeli naszym targetem są studenci, to z powodzeniem możemy rozdawać materiały promocyjne przy uczelniach.
  2. Prasa i strony internetowe. Reklama musi odbywać się też w prasie i w internecie, gdyż jednocześnie dotrzemy do młodych, jak i przywiązanych do gazet starszych ludzi. Pamiętajmy jednak, że reklama taka nie musi mieć charakteru zwykłej oferty handlowej, a może być ubrana w postać artykułu specjalistycznego. Forma ta nazywa się conent marketingiem i ma znakomite działanie marketingowo – PR-owe. I to za rozsądną cenę.
  3. Kampania adwords. Google to kolejne narzędzie, które jest idealną platformą do promowania firmy. Co ważne, płaci się tylko za sukces, czyli za kliknięcie w nią – jest to zatem świetne rozwiązanie dla firm, które dopiero co zaczynają konkurować na rynku z innymi przedsięwzięciami i nie mają jeszcze dużego kapitału. Przeprowadzenie kampanii można zlecić agencjom marketingowym, ale można też z powodzeniem prowadzić ją samemu.

      4. Social media. Zarówno działania płatne, jak i bezpłatne są świetnym sposobem na efektywną promocję firmy. Załóż profil swojego biznesu i publikuj ciekawe informacje, które będą poczytne i             popularne. Płatne formy promocji w social media są świetnym rozwiązaniem, gdyż pozwalają na określenie wąskiej grupy docelowej. Nie rezygnuj z tego, gdyż możesz trafić dokładnie do tej               osoby, do której chcesz!

Kategorie: Marketing Internetowy,

Autor

Marketing Biznesowy - Wszystko o marketingu internetowym

Zajmujemy się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Jeżeli masz jakiś ciekawy temat, który uważasz że powinniśmy poruszyć, to śmiało pisz, a my postaramy się zaspokoić Twoją wiedzę!