LISTA 10 NAJBOGATSZYCH POLAKÓW

Miejsce 10 - Solange i Krzysztof Olszewscy

Właściciele Solaris Bus & Coach, producenta m.in autobusów i tramwajów. W 1999 roku pojawił się na rynku ich pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Solaris. Krzysztof Olszewski w 1981 zaczął w berlińskiej fabryce Neoplana. W 1994 roku powrócił do Polski i zajął się biznesem.

Miejsce 9 - Antoni Ptak

Właściciel Centrum Handlowego Ptak w Rzgowie i działacz piłkarski. Jego pierwszym biznesem była działalność w branży ogrodniczej, później prowadził ogólnopolską sieć hurtowni spożywczych i tytoniowych. Od 1993 roku tworzył Centrum Handlowe Ptak , a jeszcze w tym samym roku powstały trzy pierwsze hale targowe. W 2015 roku Antoni Ptak kupił Centrum Handlowe Maximus pod Warszawą.

Miejsce 8 - Jarosław Pawluk

Potentat kolejowy. Należy do grupy tych biznesmenów, którzy biznesowy dorobek spieniężyli w przeddzień giełdowego krachu. Prawie połowa podkładów kolejowych i co drugi rozjazd w Polsce wykonano w zakładach jego grupy.

Miejsce 7 - Jacek Wojciech Tomasz Furman

Właściciele firmy Aflofarm, która zajmuje się produkcją leków na receptę, ale i takich, które jej nie wymagają. Znani są z tego, że wydają dużo pieniędzy na reklamę i marketing swoich produktów. 

Miejsce 6 - Leszek Czarnecki

Twórca grupy Getin Holding, do której należy Getin Bank. Jego największym projektem na rynku nieruchomości jest wrocławski drapacz chmur Sky Tower.

Miejsce 5 - Jerzy Starak

Udziałowiec Polpharmy, która produkuje ponad 200 mln opakowań leków rocznie. W 2012 przejął za miliard złotych warszawską Polfę. Jest też udziałowcem Zakładów Tłuszczowych Kruszwica.

Miejsce 4 - Dariusz Miłek

Twórca sieci obuwniczej CCC. Ma ponad 700 salonów z markami CCC, Boti i Lasocki. Poza Polską aktywna jest również m.in. w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Rosji i Turcji.

Miejsce 3 - Michał Sołowow

Inwestor takich spółek jak Synthos (branża chemiczna), Barlinek (produkcja parkietów) czy Rovese (ceramika sanitarna). Inwestuje także w branżę biotechnologiczną.

Miejsce 2 - Zygmunt Solorz-Żak

Założyciel telewizji Polskat, którą kontroluje przez notowany na GPW Cyfrowy Polsat. 

Miejsce 1 - Sebastian i Dominika Kulczyk

Dzieci Jana Kulczyka, odziedziczyli po nim pieniądze, dzięki czemu uplasowali się na 1 miejscu listy najbogatszych Polaków. Wedle testamentu, każda akcja, udział, spółka, szacowanego na ponad 16 miliardów złotych majątku należy do nich.

 

Kategorie: Biznes,

Autor

Marketing Biznesowy - Wszystko o marketingu internetowym

Zajmujemy się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Jeżeli masz jakiś ciekawy temat, który uważasz że powinniśmy poruszyć, to śmiało pisz, a my postaramy się zaspokoić Twoją wiedzę!