4 POMYSŁY NA ZYSKOWNY BIZNES Z NIEWIELKIM WKŁADEM WŁASNYM

Badania pokazują, że młodzi Polacy są bardzo aktywni biznesowo i duża ich część (jeden z największych wskaźników w Europie na poziomie ok 30%) myśli o założeniu swojej firmy. Często odstraszają ich jednak w wysokie ceny początkowe, czyli wkład w rozkręcenie biznesu. Oto 10 sposobów na nieszablonowe

  1. Agencja pracy dla niań i opiekunek

Założenie takiej agencji nie stanowi dużego wydatku, a może być bardzo dobrze prosperującym biznesem! Wystarczy pokój, telefon i… chęci. Należy dołożyć jednak wszelkich starań, by kandydaci i kandydatki byli jak najlepiej wykwalifikowani. Zapotrzebowanie za granicą na takich pracowników jest jednak ogromne, a zysk wynikający z zatrudnienia jednej osoby waha się między 300 a 1000zł.

  1. Koszulki z nadrukami

Każdy, kto posiada jakiś profil w social media z pewnością wie, jak popularne są dobrze wykonane, oryginalne koszulki. Zamawianie t-shirtów z designerskim logo to bardzo chwytliwy temat, jednak należy przeprowadzić dokładny research rynku i zainwestować w dobrego grafika. Do tego odrobina zabiegów marketingowych i mamy świetny interes. Pamiętajmy, że koszt takiej koszulki to ok. 50zł, a koszt produkcji nie przekracza 10zł.

  1. Doradztwo finansowe

Branża stosunkowo nowatorska, w której ciągle jest ogromny potencjał i dużo niezagospodarowanego miejsca. Ludzie szukają fachowców i doradców, którzy pomogą im wziąć odpowiedni kredyt czy ubezpieczenie. Szczególnie duże możliwości są w niewielkich miastach, w które jeszcze nie wkroczyli profesjonalni doradcy. Największym wydatkiem w rozpoczęciu takiego biznesu jest przeszkolenie pracownika i wynajem lokalu. Później wystarczy tylko dobry marketing i sukces gotowy.

  1. Usługi dla zwierząt

Bardzo perspektywiczny rynek, który z pewnością ma jeszcze wiele do zaoferowania startującym przedsiębiorcom. Ludzie zwracają coraz większą uwagę na zdrowie i urodę swoich pupili i nie żałują pieniędzy na profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla nich. Poza kosztem lokalu, najwięcej pieniędzy pochłania jednak uzyskanie stosownych zgód sanitarnych. Mimo tego warto włożyć w ten rynek pieniądze, gdyż jest on szalenie perspektywiczny – zwłaszcza w okolicach nowobogackich, snobistycznych dzielnic.

 

Kategorie: Strategia,

Autor

Marketing Biznesowy - Wszystko o marketingu internetowym

Zajmujemy się szeroko rozumianym marketingiem internetowym. Jeżeli masz jakiś ciekawy temat, który uważasz że powinniśmy poruszyć, to śmiało pisz, a my postaramy się zaspokoić Twoją wiedzę!